MŁODZI EKOLODZY ZACHĘCAJĄ DO ZDROWEGO ŻYWIENIA.

 

jablko.jpgFajna akcja w PSP nr 1 w Pionkach. W ramach akcji „ Święto jabłka” wszyscy jedli smaczne owoce.
Naprawdę nie musicie jeść chipsów i batoników, skoro są zdrowe i smaczne jabłka- przekonywali uczniowie warsztatów „ Z Ekologią na Ty” swych pozostałych kolegów w „ jedynce”.

Zapraszamy do galerii.

25 stycznia „ Święto jabłka” trwało niemal cały dzień. Plakaty o zdrowym jedzeniu wisiały w holu szkoły, na korytarzach. Kolorowe jabłuszka wycięte z papieru ozdabiały ściany, okna, gabloty. A na korytarzach mogliśmy spotkać grupki dzieci chrupiące czerwone jabłka. Są smaczne- zapewniali.
Uczniowie- ekolodzy zorganizowali spotkanie happeningowe dla uczniów klas młodszych. Cała akcja „ Święta jabłka” skierowana była szczególnie dla naszych milusińskich- pierwszaków. To oni brali udział w licznych konkursach plastycznych, zręcznościowych, literackich i quizach o jabłkach. Każdy uczestnik otrzymał wartościową nagrodę- „czarodziejskie jabłko”. Nasi Ekolodzy mówili o zaletach jedzenia owoców i częstowali nimi swych kolegów, koleżanki oraz pracowników szkoły. Do akcji tej włączył się nasz sklepik szkolny. Na półkach zamiast chipsów pojawiły się jabłka. W sumie do rąk uczniów trafiło ponad 40 kilogramów tych owoców. Koszt zakupu jabłek został w pełni pokryty przez FSO dzięki programowi realizowanemu przez Stowarzyszenie „ Sumus”. 
Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji, młodzi ludzie zamiast sięgać po słodycze i słone przekąski, będą częściej spożywać owoce i warzywa.

Joanna Ćwiklak
Beata Ornat

 

Joomla Templates by Joomla-Monster.com