Sąd nad papierosem

W poniedziałek 21 czerwca 2010r. wszyscy uczniowie klas I - III obejrzeli dramę pt. "Sąd nadlogo_prostokatne.jpgpapierosem", przygotowaną przez swoich kolegów z klasy III a i V c. W rozprawie sądowej z powództwa wszystkich dzieci z PSP nr 1 wzięli udział: Sędzia, Prokurator, Adwokat, Świadkowie – lekarz, dziecko, kosmetyczka, Sekretarka, Papieros i Policjant.

Po przedstawieniu zdrowotnych, kosmetycznych i estetycznych skutków palenia tytoniu Papieros został skazany na dożywotni zakaz opuszczania paki. Po zakończonej rozprawie troje uczniów z klasy V c śpiewająco przedstawiło scenkę antynikotynową.

Na zakończenie konferansjer podkreślił, że nawyki zachowań lub nałogi w dorosłym życiu kształtują się już teraz, dlatego nie wolno próbować pić alkoholu, palić papierosów, brać narkotyków, oglądać filmów ukazujących przemoc, objadać się obficie i kłamać. Uczestnicy przedstawienia chórem powtarzali najważniejsze deklaracje.

Przedstawienie opracowały i przygotowały wychowawczynie klas III a i V c – panie Beata Ornat i Joanna Ćwiklak. Klasy starsze obejrzały je podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny.

Przedstawienie „Sąd nad papierosem” było końcowym akcentem kampanii ZTU w klasach I-III PSP nr 1 w Pionkach.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

koordynator Teresa Kobylarczyk