Akcja "Trzeźwym okiem na kierowców"

Akcja „Trzeźwym okiem na kierowców”

W ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” dnia  21 maja 2009r. grupa pięcioklasistów z naszej szkoły wzięła udział w akcji „Trzeźwym okiem na kierowców”, zorganizowanej we współpracy z policją. Przedstawiciele klas piątych, wytypowani przez wychowawców, udali się   pod opieką  pani pedagog  na ul. Mickiewicza ( przy  dwupasmówce), gdzie uczestniczyli w kontrolowaniu kierowców. Dzieci bliżej poznały pracę policji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Funkcjonariusz policji p. Sławomir Kortus kontrolował kierowców pod kątem bezpiecznej jazdy.  Uczniowie  wręczali kontrolowanym kierowcom ulotki profilaktyczne oraz cytrynkę za nieprzestrzeganie przepisów lub lizaki za jazdę bez zastrzeżeń.  Największą atrakcją było przymierzanie alkogogli - specjalnych okularów pokazujących, jak widzi i zachowuje się kierowca mający we krwi 0,5 promila alkoholu.

Zdjęcia z akcji znajdują się w galerii zdjęć.