Trzeźwym okiem na nietrzeźwych kierowców

Dnia 14 maja 2008r. wybrani uczniowie klas piątych pod opieką pedagoga szkolnego wzięli udział w akcji „Trzeźwym okiem na nietrzeźwych kierowców” w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.

Ośmioosobowa grupa uczestniczyła w kontrolowaniu kierowców przy ul. Mickiewicza ( na dwupasmówce). Dzieci wręczały ulotki „Trzeźwym okiem” i bliżej poznały pracę policji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego Największą atrakcją było przymierzanie specjalnych okularów pokazujących, jak widzi i zachowuje się kierowca mający we krwi 1,5 oraz 2,5 promila alkoholu. W akcji uczestniczyli funkcjonariusze policji d/s nieletnich  p.p. Magdalena Kowalska i Sławomir Kotus oraz Naczelnik Sekcji Prewencji p. Wojciech Madej.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy dwa bary i dwa sklepy spożywcze, gdzie zostawiliśmy naklejki „Bez dowodu nie kupisz” zachęcając jednocześnie sprzedawców, by nie sprzedawali alkoholu młodzieży niepełnoletniej

Zapraszamy do Galerii