"House Ghosts" przedstawienie kl.IVa

house ghosts - przedstawienie - 12.06.2008 047_resize.jpg       12 czerwca 2008 w naszej szkole odbyło się przedstawienie w języku angielskim pt. „House ghosts” – „Dom duchów” z okazji Dnia Mamy i Taty w ramach kampanii„Zachowaj trzeźwy umysł”. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasyIVA i wychowawcę, p. Sylwię Janicką. Na przedstawienie zostali zaproszeni rodzice uczniów.

Przed występem uczniowie brali udział w licznych próbach i przygotowaniach. Od wychowawcy otrzymali zakres zadań odpowiadający ich umiejętnościom i kompetencjom. W przedstawieniu wzięło udział 18 uczniów. Dzieci przetłumaczyły scenariusz przedstawienia z języka angielskiego na polski. Wykonały maski potrzebne do występu. Zorganizowały wszystkie rekwizyty pomocne w przedstawieniu. Przygotowały w formie pisemnej zaproszenia dla rodziców oraz program przedstawienia w języku angielskim i polskim.
        Po występie  ugościli swoich rodziców skromnym poczęstunkiem. Przeprowadzili również zabawę pt. „Jak dobrze znam swoje dziecko / rodzica”. Uczniowie bardzo chętnie angażowali się w działania związane w występem. Chętnie przychodzili na próby, mobilizowali się nawzajem i wspierali.

Przedstawienie pokazało, że klasa IVA jest mocnym i zgranym zespołem klasowym. Uczniowie maja wiele mocnych stron, które będą mogli wykorzystać w przyszłości.
          Ta udana impreza pokazała pozytywny sposób spędzania wolnego czasu przez dzieci i ich rodziców. Stworzyła wszystkim możliwość dobrej zabawy i zachęciła uczniów do brania udziału w różnych przedstawieniach.
          Miejmy nadzieję, że to nie było pierwsze i ostanie przedstawienie tej klasy.

Opracowała:
 Sylwia Janicka