Kampania ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ - aktualności

logo_prostokatne.jpgPubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Pionkach po raz drugi bierze udział w kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”, podobnie jak pozostałe  szkoły podstawowe i gimnazja  w naszym mieście.

Informacje dotyczące kampanii, jej celów i założeń zostały przekazane wszystkim członkom społeczności szkolnej tzn. uczniom podczas apelu, nauczycielom na posiedzeniu rady pedagogicznej, rodzicom w czasie spotkań klasowych oraz umieszczone na stronie internetowej szkoły.
Szczególnie zaangażowani w kampanię są uczniowie wszystkich klas piątych wraz z wychowawcami i nauczycielami w-f. Pani pedagog zainaugurowała kampanię w każdej klasie podczas lekcji wychowawczych. Uczniowie i rodzice otrzymali materiały – ulotki związane z kampanią i zostali zapoznani z konkursami kampanijnymi. Wśród uczniów zostało przeprowadzone badanie ankietowe „Młodzi Polacy o zachowaniach ryzykownych”.

Nauczyciele w-f zorganizowali Wewnątrzszkolny Turniej Piłki Siatkowej Klas V, a wychowawcy wycieczki rowerowe do stadniny koni w Hucie i rezerwatu „Królewskie Źródła” oraz wycieczkę autokarową do Sandomierza i Ujazdu.

Wybrani uczniowie klas piątych pod opieką pedagoga szkolnego wzięli udział w akcji „Trzeźwym okiem na nietrzeźwych kierowców” oraz roznosili do okolicznych sklepów naklejki na kasę i zawieszki z napisem „Bez dowodu nie kupisz”.

Nie są to jedyne działania zrealizowane pod hasłem kampanii. Akcja trwa nadal i czeka nas jeszcze kilka atrakcyjnych imprez.