Koncert Wigilijny (zdjęcia, video)

 

Koncert  Wigilijny dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.

Realizując w roku szkolnym 2011/2012 plan działań uwzględniających współpracę z jednostkami i organizacjami z terenu miasta oraz działań aktywizujących różne grupy współpracujące  ze szkołą i współtworzące  jej rozwój przygotowaliśmy z okazji Świąt Bożego Narodzenia –KONCERT WIGILIJNY.

 Koncert odbył się w naszej szkole w dniu 21 grudnia dwukrotnie: dla grupy dzieci z klas 0-3 oraz dla uczniów klas 4-6.

Organizacja koncertu i realizacja pomysłu rozpoczęła się już w miesiącu październiku, kiedy to zaprosiliśmy do udziału w nim :

  • chór z PG nr 1 w Pionkach –prowadzony przez Panią E. Sterczewską,
  • wokalistów ze Społecznego Ogniska Artystycznego w Pionkach-prowadzonych przez Pana M. Alota
  • dziecięcy zespół instrumentalno-wokalny prowadzony przez Pana J.Górskiego.

Każdy z zaproszonych artystów przygotował zestaw kolęd i pastorałek w taki sposób, żeby różnorodność form i sposób prezentacji mogły zachwycić słuchaczy i wprowadzić w uroczystą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Koncert odbył się w sali gimnastycznej, która została przygotowana specjalnie na tą okazję: stół wigilijny nakryty białym obrusem z siankiem i szopką, pięknie ubrane przez dzieci i rodziców klas młodszych choinki, gwiazda betlejemska wisząca nad stołem, podkreślająca nastrój.

Scenariusz koncertu został tak opracowany aby potęgować emocje ,obudzić w słuchaczach wrażliwość i uczuciowość.

Chór Consonans przygotował przepiękne kolędy w wersji  zarówno muzycznej jak też ,,a capella ‘’ oraz z udziałem solistki.

Zespół dziecięcy zaprezentował mało znane , wzruszające pastorałki w których muzyka przeplatała się z wokalizą , grą na fletach i piszczałkach oraz grzechotkach.

Wokaliści z Ogniska Muzycznego zaśpiewali  przepięknie kolędy w których mogliśmy podziwiać zarówno ich profesjonalne głosy jak i ciekawe aranżacje muzyczne. Całość dopełnili nasi szkolni recytatorzy.
 Na utwór finałowy przygotowaliśmy piękną pieśń: ,,Przekażcie sobie znak pokoju’’, podczas której wszyscy wykonawcy, uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście i rodzice utworzyli ,trzymając się za ręce i wspólnie śpiewając, łańcuch pokoju. Był to moment wzruszający i bardzo piękny .

Do obejrzenia koncertu zaprosiliśmy władze naszego miasta : Pana Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta Pionki, lokalną prasę i przedstawiciela pionkowskich mediów. Koncert można było przez kilka dni obejrzeć na stronie www.pionki24.pl.

Organizacja koncertu pozwoliła uzmysłowić nam jak ważna jest dobra współpraca i praca zespołowa i jak dużo dobrego może wnieść ona w życie szkolne.

Pomysłodawcami i organizatorami koncertu były: 
Krystyna Piechurska – katechetka
Anna Kostrzewa- nauczyciel plastyki i wf
Renata Cierpisz - katechetka

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

Joomla Templates by Joomla-Monster.com