Biblioteka - pasowanie na czytelnika

1 marca 2012r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet  czytelników biblioteki szkolnej. Aby pierwszy kontakt z biblioteką kojarzył się dzieciom z miłym przeżyciem, uczniowie klasy piątej „c” przedstawili dla „pierwszaków” widowisko pt. „Biblioteka na nas czeka”.

Młodzi artyści przedstawiali postacie z bajek mieszkające w książeczkach: Czerwonego Kapturka, Pinokia, Kopciuszka, Kota w Butach, Sierotkę Marysię.
Dzieci poznały ich zmartwienia związane z czytaniem o nich baśni przez dwóch „niegrzecznych” chłopców, którzy wyrywali książkom kartki i robili z nich samolociki, malowali w książeczkach swoje „ilustracje”.
Mali czytelnicy dowiedzieli się także, jakim uczniem w szkole był Wróbelek Elemelek i  jakie miał problemy w szkole.
Były też scenki mówiące o poszanowaniu książek i o potrzebie czytania.
Wreszcie moment najważniejszy – składanie przyrzeczenia. Maluchy podeszły do tego aktu z prawdziwą powagą. Za starszymi kolegami dumnie powtarzali słowa ślubowania. Na dowód zostania pełnoprawnym czytelnikiem, pierwszaki otrzymały od „aktorów” zakładki do książek wykonane przez aktyw biblioteczny oraz listy okolicznościowe do rodziców.
Całą imprezę przygotowały nauczycielki bibliotekarki Renata Basaj i Dorota Molenda.

Zapraszamy do galerii zdjęć.