Artystyczna "Jedynka"

W dniu 22 maja 2012 roku  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Pionkach ponownie zamieniła się  w szkołę artystyczną. Dopiero w miesiącu marcu mogliśmy oglądać przegląd klasowych zespołów wokalno- instrumentalnych , a już w maju wychowawcy wspólnie ze swoimi uczniami przygotowali barwne i ciekawe inscenizacje  baśni. Wybór padł na utwory Zenona Gierały , który od wielu lat zbiera i opisuje legendy naszych najbliższych okolic. Tematyka do inscenizacji trudna i wymagająca, ale oba zespoły klasowe- 4bi 5c z wychowawcami : Panią Agnieszką Grabowską i Panią Jolantą Mazur poradziły sobie znakomicie. Wspaniałe stroje, scenografia własnoręcznie wykonana przez uczniów, doskonała dykcja i ruch sceniczny zadowoliły wszystkich widzów.

Ale to nie koniec. Pani Agnieszka Śmietanka z klasą 5b zdecydowała się wybrać formę komediową dla  przedstawienia baśni  pt. ,,O pięknej Gryzeldzie’’ i  sama zagrała w niej rolę wiedźmy. Brawo za odwagę !. Klasa 5 b przygotowała się znakomicie. Piękne , oryginalne stroje z epoki, pomysłowa scenografia i wyśmienita gra całego zespołu klasowego. Widzowie byli zauroczeni , nie dowierzali, że zespół amatorów może tak znakomicie poradzić sobie z grą teatralną. Wszystkie te działania trwają w PSP nr 1 od początku roku szkolnego w ramach działań ,,Wychowania przez sztukę’’ opracowanego przez doradców metodycznych : A. Kostrzewę i  K.Piechurską. W ramach programu zespoły klasowe integrują się poprzez przygotowywanie  klasowych utworów muzycznych, prac plastycznych i spektakli teatralnych. Pracują wspólnie w zespołach klasowych z udziałem swoich wychowawców. Efekty są zaskakujące i bardzo pozytywne , a przede wszystkim rozwijające twórczo dzieci i młodzież.
Prace plastyczne będzie można obejrzeć w Dniu Dziecka w naszej szkole. Zapraszamy.
Nad programem patronat objął Burmistrz Miasta Pionki- Pan Marek Janeczek.

Zapraszamy do galerii zdjęć.