Dzień Matki w klasie I c

Co roku w maju obchodzimy piękne święto „Dzień Matki”. Tego rokui my postanowiliśmy przeżyć go uroczyście, sprawić Mamom niespodziankę.
Na początku maja wykonaliśmy kolorowe zaproszenia dla naszych Mam. Wręczyliśmy je tydzień przed świętem. Mamy były zaskoczone. Z radością je przyjęły.

Przez kilka tygodni w przerwach miedzy zajęciami odbywały się próby do przedstawienia pt. „Cała łąka dla mamy”. Każdy choć w kilku krótkich zdaniach mógł wyrazić wdzięczność, miłość i przywiązanie swojej mamie. Nauczyliśmy się także trzech wesołych piosenek, które zaśpiewaliśmy między pięknymi słowami wypowiadanymi do mam.
Na zajęciach edukacji plastycznej wykonaliśmy własnoręcznie prezenty. Szablony zrobiła pani, my resztę. Trzeba było tylko odrysować, wyciąć i nakleić. Powstał piękny motyl na kolorowym kwiatku.
O dekorację stołów i słodki poczęstunek zadbała pani. My zrobiliśmy kwiaty z bibuły. Natalia starsza siostra Sandry, wykonała kolorowe kwiaty na tablice. Dwie mamy, ku naszemu zaskoczeniu, przyniosły pyszne ciasto.
25 maja o godz. 15:30 wszystko było gotowe. Mamy przekroczyły próg szkoły. Zaprosiliśmy je do uroczyście zastawionego stołu. Sami pięknie ubrani zaprezentowaliśmy przygotowaną część artystyczną. Nagrodzeni wielkimi brawami wręczyliśmy Mamom różę i własnoręcznie wykonany prezent. W nagrodę dostaliśmy słodkiego buziaka.
Mamy były szczęśliwe i bardzo wzruszone.
Całą uroczystość filmował tata naszej Małgosi pan Pachocki. Ten krótki film będzie pamiątką dla nas i naszych Mam.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Uczniowie klasy I c z wychowawcą Hanną Krawiec