Ib i II b w Bałtowie.

W poniedziałek 4czerwca uczniowie  klas Ib i II b uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Bałtowa.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Bałtowskiego Safari  specjalnie przystosowanym do tego amerykańskim schoolobusem, gdzie uczniowie mieli okazję podziwiać ostoję dzikiej zwierzyny w ich naturalnym środowisku.

Kolejnym etapem naszej wędrówki był Park Jurajski-pełen realistycznych rekonstrukcji dinozaurów sprzed milionów lat. Najbardziej podobał się nam ogromny diplodok. Wizytę w parku zakończyliśmy harcami na placu zabaw. Podczas zajęć na Sabathówce uczestniczyliśmy w warsztatach paleontologiczno-plastycznych, podczas których preparowaliśmy zatopione w gipsie „szkielety dinozaurów”.

Na pamiątkę każde z nas dostało figurkę dinozaura, którego samodzielnie malowaliśmy farbami. Najwięcej emocji dostarczył nam pobyt w Kinie Cinema 5D. Prócz trójwymiarowego obrazu mogliśmy doznawać także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych. Szkoda, że nie można było zobaczyć naszych reakcji podczas seansu…
Punktem finałowym były istne szaleństwa w Parku Rozrywki, skąd trudno było nas wyciągnąć. Wróciliśmy z wycieczki pełni wrażeń.
Droga powrotna upłynęła nam bardzo szybko. Zakupione w Bałtowie pamiątki będą nam przypominać niezapomniane chwile z wycieczki.

Beata Ornat

zapraszamy do galerii zdjęć.