Spotkanie z p. Zenonem Gierałą

p. GierałaDnia 05.10.2011 r. po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie z autorem „ Baśni i legend ziemi radomskiej” panem Zenonem Gierałą . Uczestniczyli w nim uczniowie klas czwartych i piątych.

Celem spotkania było popularyzowanie baśni i legend ziemi radomskiej, a także zwyczajów i obrzędów związanych z różnymi porami roku.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i uwagą wysłuchały opowiadania gościa. Autor umiejętnie urozmaicał swoje opowieści konkursami i wróżbami, zachęcał dzieci do zainteresowania się historią Pionek. Dzieci chętnie uczestniczyły w tych konkursach, wykazując się nowo zdobytymi wiadomościami, a otrzymane nagrody sprawiły, że to spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.

Zapraszamy do galerii zdjęc.