Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W najbliższym tygodniu tj. w dniach 21 - 22 września w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego (SU). W wyborach startują kandydaci wytypowani spośród uczniów klas VI, którzy w zeszłym roku uzyskali wzorową ocenę z zachowania.

W tym roku - biorąc pod uwagę wybory parlamentarne i prezydenckie - prawo głosowania mają wszyscy uczniowie klas IV, V i VI, którzy w najbliższy poniedziałek i wtorek otrzymają od swoich wychowawców karty do głosowania.

Na kartach tych należy zakreślić nazwisko tylko 1 osoby - w przeciwnym wypadku głos będzie nieważny. Do celów głosowania na korytarzu na parterze zostanie umieszczona urna wyborcza.

Kandydaci do SU to:
1. Borkowska Agnieszka VIc
2. Drelewski Max VIa
3. Kmiecik Paweł VIc
4. Mitan Zuzanna VId
5. Pindakiewicz Anna VIb
6. Sosnowska Natalia VId
7. Wachnik Karolina VIa
8. Wilczyński Piotr VIb

Spośród nich na podstawie liczby uzyskanych głosów wybrani zostaną:
PRZEWODNICZĄCY/PRZEWODNICZĄCA
V-CE PRZEWODNICZĄCY/PRZEWODNICZĄCA
SKARBNIK
PRZEWODNICZĄCY/PRZEWODNICZĄCA SEKCJI PLASTYCZNEJ
PRZEWODNICZĄCY/PRZEWODNICZĄCA SEKCJI KULTURALNO - OŚWIATOWEJ.

Do dwóch ostatnich sekcji, czyli plastycznej i kulturalno - oświatowej, mogą się zgłaszać chętni z klas IV - VI, którzy chcą wspomóc ich działalność.

Przypominamy:

Skarbnik zajmuje się sprzedażą OBLIGACJI zwalniających z odpowiedzi ustnych i sprawdzianów do 15 min oraz zbiorem pieniedzy w akcjach jak np. akcja GROSIK.
Sekcja plastyczna zajmuje się wystrojem gabloty SU, przygotowaniem wystroju na imprezy szkolne.
Sekcja kulturalno - oświatowa z kolei zajmuje się przygotowywaniem imprez szkolnych (dyskoteki, imprezy) oraz wydawaniem gazetki szkolnej.

Wyniki zostaną podane po podliczeniu wszystkich głosów, nie później jednak niż w poniedziałek 26 września.