Z wizytą w czarodziejskim świecie…

W środę 14 października klasy 5b i 6a wraz z opiekunami przeżyły niezapomniane chwile  w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Godziny spędzone w Planetarium i na Wystawach dostarczyły nam niesamowitych wrażeń. Uczeniu się sprzyjały różnorodne przestrzenie edukacyjne. Na chwilę przenieśliśmy się w niesamowity świat nauki. Strefa eksperymentalna, Lustrzana Kostka, Kształtowanie Kręgu, zjawiska dotyczące światła i wzroku, Galeria ,,Zmierz się” dotycząca ludzkiego ciała- to tylko niektóre z atrakcji.

 

Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam pobyt w Planetarium- pokaz na żywo kosmosu prowadzony przez prezenterów a następnie film ,,Polaris”, podczas którego poznaliśmy wciągającą historię spotkania pingwina i niedźwiedzia polarnego, którzy tak naprawdę nie mają szansy się spotkać….Objaśnili nam, na czym polega ruch obrotowy Ziemi, pokazali rodzaje ciał niebieskich, przybliżyli tajemnicę Nocy Polarnej oraz elementy metody naukowej.

Wycieczka zainspirowała nas do dalszych obserwacji, zadawania pytań i- co najważniejsze- poszukiwania odpowiedzi. Oprócz tego-miło spędziliśmy czas i nawiązaliśmy bliskie przyjaźnie.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com