"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

Tego dziecięcego uśmiechu z całą pewnością nie brakuje w oddziałach przedszkolnych PSP 1 w Pionkach. Tu na nudę nie ma miejsca.  Uczniowie poprzez zabawę rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Teatrzyk Kamishibai, warsztaty filmowe czy dwujęzyczność zamierzona to tylko niektóre z innowacyjnych działań wdrażanych w codziennej pracy. Uśmiechnięte dziecięce twarze potwierdzają, że obcowanie ze sztuką jest niesamowitą frajdą. Szczególnym  zainteresowaniem cieszy się innowacja multimedialna „Film teatr i ja”, w której uczestniczą wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Ta forma aktywności  nie tylko uczy wrażliwości na sztukę, kreatywności i odwagi w wyrażaniu własnego zdania, ale także kształtuje właściwe postawy. Wszystkie oglądane filmy są omawiane przez opiekunów grup. Na przykładzie obejrzanych bajek i filmów nauczyciele wraz z dziećmi poszukują właściwych rozwiązań problemów.

Zajęcia są doskonałym przykładem na to, że  zabawa to dobry sposób na poruszanie ważnych tematów – mówi Wiktor Siek dyrektor PSP1 w Pionkach. Realizacja tych działań nie byłaby możliwa bez wsparcia i zaangażowania  Rady Rodziców – podkreśla dyrektor. To tylko niewielki wycinek naszej innowacyjnej działalności. Od 1 marca rusza nabór
do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Wnioski można składać w sekretariacie szkoły w budynku przy ul. Niepodległości 3.