Badacze wody z PSPnr1 w Pionkach zajmują IV miejsce w Polsce

Uczestnicy podczas konkursuBadacze wody z PSP nr 1 w Pionkach zajmują IV miejsce w Polsce – zdobyli 1140 punktów w ciągu 3 miesięcy trwania programu. Konkurencja jest duża, bo przystąpiło do programu 270 szkół.
Przed nami jeszcze wiele wyzwań do zakończenia programu.

Zestawienie

Jesteśmy nową grupą, która przyłączyła się do międzynarodowego programu ,,Badacz wody''. Nazywamy się ,,Drużyna H2O'' i zamierzamy odważnie, zdecydowanie działać na rzecz poszanowania wody.
Ekolodzy alarmują o stałym wzroście zużycia wody, a co na to ,,Drużyna H2O''?. Uczniowie tej drużyny postanowili zrezygnować z zakupu nowych koszulek, obliczyli, że zaoszczędzą około 72900 litrów wody. 27 uczniów z ,,Drużyny H2O'' przyniosło stare T- shirty na których własnoręcznie wymalowali logo- badacz wody. Dzięki takiemu ekologicznemu działaniu, koszulki otrzymały nowe życie, a planeta zaoszczędziła tysiące litrów wody.

Występ Drużyny H2O ,,O wędkarzu i rybce w zanieczyszczonej rzece'' uświetnił finał międzygminnego konkursu ,,Moje spotkania z Puszczą''.
Tematem przewodnim była woda w życiu i krajobrazie Puszczy Kozienickiej. Artyści opowiedzieli i wyśpiewali problemy dotyczące zanieczyszczonych zbiorników wodnych oraz przedstawili konkretne działania  jak oszczędzać wodę.

Drużyna H2O przygotowała dla społeczności szkolnej happening "Kolejka po wodę". Była to symboliczna kolejka, która miała zwrócić uwagę, że zasoby wody na świecie są zagrożone, obniża się poziom wód oraz zwiększa ich zanieczyszczenie. Nawyk oszczędzania wody zaczyna się w szkole i takie  zadanie postawiła sobie drużyna H2O. W łazienkach zostały umieszczone tabliczki przypominające o oszczędzaniu wody własnoręcznie przygotowane przez badaczy wody. Czekamy na efekty

Badacze wody  z PSP nr 1  wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Fundację GAP Polska. Gościem honorowym był prezes tej fundacji Zdzisław Stan Nitak.
Drużyna H2O miała możliwość wymienić się swoimi doświadczeniami z grupą finalistów z PSP nr 5. Pojawiły się propozycje wspólnych działań na rzecz lokalnego środowiska. Obecność władz samorządowych Pionek była dla nas promocją w środowisku, a rozmowa z prezesem Fundacji GAP motywacją do działania.

Przeglądajcie naszego bloga.