Otwarcie pracowni językowej

Nauczyciel przy tablicy w pracowniW piątek 6 grudnia w naszej szkole uroczyście zainaugurowaliśmy korzystanie z nowej pracowni językowej. Pracownia została sfinansowana przez Urząd Marszałka Województwa Mazowieckiego i Urząd Miasta Pionki. Dyrektor Wiktor Siek podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pracowni. Wysłuchaliśmy listu, który napisał do szkoły Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Adam Struzik. Pan Robert Kowalczyk, Burmistrz Miasta powiedział do uczniów, że bardzo się cieszy z powodu otwarcia nowej sali językowej w naszej szkole. Przecięta została wstęga i pracownia może służyć uczniom.

Podczas uroczystości wręczono nagrody w konkursie – plakat zachęcający do nauki języków obcych (wystawę plakatów można było oglądać na sali gimnastycznej i korytarzu). Uczniowie różnych klas,

pod opieką nauczycielek języków obcych, przygotowali różne scenki, piosenki, quizy związane z językami obcymi. Można było posłuchać łamańców językowych w różnych językach (po angielsku, po
niemiecku, po rosyjski i po francusku); sprawdzić, czy potrafimy rozpoznać dany język i czy znamy flagę kraju, z którego pochodzi piosenka. Uczniowie klasy czwartej przygotowali przedstawienie The
Giant Turnip (czyli Rzepka po angielsku). Aplauz publiczności wzbudzili uczniowie klasy pierwszej, którzy z przytupem odtańczyli rosyjski taniec, czy wspólne odśpiewanie włoskiego przeboju.
Otrzymaliśmy pozdrowienia ze szkół z innych krajów, z którymi współpracujemy i im wszyscy przesłaliśmy „Hello from Pionki”. Pojawił się też Mikołaj z pierniczkami, bo to przecież były „mikołajki”.

Zapraszamy do galerii zdjęć.