Mikołajkowy Wieczór - Matematyczna Choinka

Dnia 05.12.2019r odbyła się Matematyczna choinka-impreza zorganizowana przez p.Aleksandrę Kapciak. W spotkaniu brali udział uczniowie z klas VI, VII, VIII. Pani Aleksandra Kapciak przypomniała z uczniami wiadomości dotyczące wielokątów foremnych,a następnie przedstawiła prezentację multimedialną Wielościany platońskie.

W dalszej części uczniowie wykonali wielościany foremne, które okazały się oryginalnymi ozdobami świątecznymi. Różne wielościany foremne połączone ze sobą dały bardzo ciekawe efekty. Różnorodne oraz ciekawie wyglądające kompozycje uczniowie zawiesili na choince. Impreza zakończyła się wizytą św.Mikołaja, który wypytał dzieci o zachowanie i nagrodził prezentami; uśmiechy na buziach uczniów utwierdziły nas w przekonaniu, że wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas .