Robotykę czas zacząć

Robot mBotW tym roku szkolnym, w ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniów, rozpoczęła się „robotyzacja”.

W zajęciach z robotyki, w których uczniowie podzieleni zostali na grupy, uczestniczy ponad 30 uczniów naszej szkoły z klas IV-VIII.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.

Robot mBot

źródło: trobot.pl

Opakowanie robota

źródło: trobot.pl

Na pierwszych zajęciach zadaniem uczniów było zmontowanie mBot-ów zgodnie z instrukcją i sprawdzenie poprawności ich działania. Uczniowie szybko zabrali się do pracy i po 2 godzinach roboty były gotowe do pracy.

Kolejne zajęcia to już wyższa szkoła jazdy – dosłownie, gdyż na tych zajęciach uczniowie programowali roboty by te poruszały się zgodnie z ich poleceniami. Roboty zostały bezprzewodowo podłączone do komputerów i po odpowiednim ustawieniu instrukcji roboty jeździły po całej sali komputerowej.

Przed nami kolejne zmagania, z których będziemy przedstawiać relacje na naszej stronie.