Sukcesy ludowe uczniów PSP nr 1

Mogłoby się wydawać, że tradycyjna muzyka ludowa nie jest zbyt popularna wśród młodych ludzi. Zespoły wokalne i taneczne pod przewodnictwem p. Moniki Płachty – Ruby stanowią dowód na to,  że jest jednak inaczej. W ciągu ostatnich dwóch tygodni uczniowie naszej szkoły odnieśli sporo sukcesów tanecznych i wokalnych.

Zespół  wokalny „FOLKlaski” w składzie : Milena Alot, Nikola Przerwa, Amelia Sąpór, Martyna Skarbek, Amelia Wyroślak, Maja Zagożdżon i Wiktoria Zagożdżon (ucz. VI b) wygrał międzypowiatowy konkurs MUSIC - DANCE oraz otrzymał wyróżnienie na wojewódzkim konkursie KULTUROMANIAK. Sukces jest tym większy, że spośród  kilkuset zgłoszeń dziewczyny znalazły się w szczęśliwej 30 ( tyle wyniosła liczba finalistów w ich kategorii wiekowej), a nagrodzono tylko 5 z nich. O wysokim poziomie konkursu świadczy nie tylko liczba zgłoszeń, ale też ich poziom, a nasze FOLKlaski otrzymały  wyróżnienie podobnie jak finalistka programu The Voice Kids of Poland Nela Zawadzka. Więc kto wie jak dalej potoczą się ich losy…..

Jak podkreślił w uzasadnieniu przewodniczący jury  Marian Hilla ( muzyk zespołu „ Poparzeni Kawą Trzy”) „Zespół poza świetnymi głosami charakteryzuje niezwykła energia i  radość, którą dzielą się z publicznością”. Dziewczyny pionkowskiej publiczności dały się bliżej poznać podczas  koncertu 3 maja na Ogródku Jordanowskim oraz  podczas trwającego Mini Mundialu.

 

Młodsze dzieci nie pozostają w tyle, zespół wokalny „FOLK kids” w składzie: Antosia Jaszewska, Iga Woźniak, Oliwier Kobyłka ( ucz. kl. II a), Maja Skarbek, Maja Michalska, Liwia Ruba i Marysia Szymot ( ucz. III a) za  wykonanie na rurkach BUM BUM „ Wele wele wetki”, otrzymał I nagrodę  międzypowiatowym konkursie wokalnym MUSIC – DANCE.

 

Zespół Tańca Ludowego grupa młodsza: Nikola Grabowska, Anastazja Wiszniowska, Iga Woźniak, Antosia Jaszewska,  Olgierd Szulc, Krystian Olejarz, Oliwier Kobyłka ( ucz. kl II a), Julia Boguszewska, Marysia Szymot, Liwia Ruba, Maja Michalska, Maja Skarbek, Bartek Rysiewski, Patryk Baran ( ucz. kl. III a) na powiatowym konkursie „ Raz na ludowo” otrzymał III miejsce.

Grupa starsza ZTL : Milena Alot, Nikola Przerwa, Amelia Sąpór, Martyna Skarbek, Amelia Wyroślak, Maja Zagożdżon i Wiktoria Zagożdżon (ucz. VI b) wytańczyła II miejsce na międzypowiatowym konkursie MUSIC – DANCE.

 

Zespół Tańca Ludowego w naszej szkole działa już od  5 lat, zebrał mnóstwo wyróżnień i nagród nawet tych ogólnopolskich. Od tego roku w dwóch grupach wiekowych działają zespoły wokalne, które są inicjatywą samych uczniów. Świadczy to o tym, że jak już wciągniesz  się w folklor, to przekonujesz się, że to nie obciach i wstyd, gdy śpiewasz przyśpiewki o Kaśce i Janku. Odkrywasz wtedy, że naprawdę można się przy nich dobrze bawić! Może nie jest to muzyka do słuchania na co dzień, ale na imprezy, czy śpiewanki w gronie znajomych, to czemu nie?

 

P.S. To jeszcze nie koniec występów i udziałów w konkursach w/w zespołów.

 

Życzę powodzenia:)

Monika Płachta - Ruba

Zapraszamy do galerii zdjęć

Joomla Templates by Joomla-Monster.com