III miejsce Morowych Panien

Dziewczynki na konkursieW dniu 28 kwietnia w Miejskim Domu Kultury im. T. Sygietyńskiego w Opocznie odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „ Kocham moją Ojczyznę".

O najwyższe laury walczyli zwycięzcy z 9 dekanatów, w 2 kategoriach wykonawczych: poezja i pieśń.

W sumie ponad 280 młodych artystów z terenu diecezji radomskiej. Naszą szkołę reprezentował zespół „ Morowe Panny" z klasy Ia w składzie: Wiktoria Belowska, Antosia Jaszewska, Gabrysia Modzelewska, Zosia Pietruszka, Iga Woźniak. Dziewczynki zaśpiewały "Pałacyk Michla".

Ich wykonanie spodobało się zarówno publiczności, która nagrodziła ich występ gromkimi brawami jak i jury, które przyznało „ Morowym Pannom" III miejsce. Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej to także doskonała okazja, aby już najmłodsze dzieci uczyć prawidłowych postaw patriotycznych. A mówiąc najogólniej - rozwijać umiłowanie do ojczyzny.

Monika Płachta - Ruba