WYCIECZKA KLASY III c i III d DO WARSZAWY

20 marca 2017 roku uczniowie klasy IIIc i IIId udali się na długo oczekiwaną wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Manufakturze Czekolady. Podczas warsztatów przenieśliśmy się do świata, w którym spełniają się czekoladowe marzenia…

Manufaktura Czekolady to jedyny w Polsce zakład, w którym czekolada jest produkowana ręcznie, bezpośrednio z ziarna kakaowca. Poznaliśmy cały proces powstawania czekolady- od plantacji do tabliczki, obejrzeliśmy pokaz ręcznego temperowania czekolady na blacie granitowym, braliśmy udział w degustacji ziarna kakaowca i gorącej czekolady. Największą jednak atrakcją było samodzielne tworzenie własnej tabliczki czekolady, gdzie mogliśmy wykazać swoją inwencję twórczą, oraz pakowanie jej.

Po wyjściu udaliśmy się na spacer po Warszawie.  Zwiedziliśmy Stare Miasto , Widzieliśmy: Zamek Królewski,  Pałac Prezydencki,  Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy  i wiele innych zabytków Warszawy.  Oczywiście nie zapomnieliśmy odwiedzić naszego ulubionego miejsca- Mcdonald’s.

Po tak wielkiej uczcie „  smakowej”  nadszedł czas na ucztę „ duchową”. Udaliśmy się (oczywiście pieszo) do Teatru BUFFO na musical „ Piotruś Pan”. Dostępny                             i wysmakowany, bajeczny i głęboko życiowy spektakl był dla nas nośnikiem niesłychanie pozytywnej energii. Tak wspaniałej sztuki jeszcze nie oglądaliśmy!  Ze śpiewem w autokarze droga powrotna wydawała się bardzo krótka. Wróciliśmy  zmęczeni, ale niesamowicie zadowoleni. Dziękujemy i czekamy na więcej takich wycieczek!!!

Uczniowie klasy IIIc i IIId

z wych. Beatą Ornat , Beatą Kacperczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć.