Warsztaty plastyczne w klasie IIa

Zdjęcie grupowe uczniów na warsztatachDnia 2 lutego 2017r. naszym gościem była pani Wiesława Kośla. Poprowadziła dla nas warsztaty plastyczne o dokarmianiu ptaków zimą. Pod kierunkiem pani Wiesi wykonaliśmy piękne domki dla ptaków wykorzystując przygotowane przez nią szablony karmnika, watę, ziarenka słonecznika, dyni...Przykleiliśmy w nich sikorki, wróble, dzięcioły, gile....., narysowane przez naszego gościa, a wycięte przez nas. Efekt  pracy jest imponujący.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Podczas tworzenia dzieła plastycznego miło gawędziło nam się o potrzebie dbania o ptaki zimą i przyjemności jaką może sprawiać patrzenie na nie, gdy radośnie zajadają smakołyki w naszej klasowej stołówce.Przez całą zimę dokarmiamy je w karmniku zawieszonym za oknem.

Na koniec spotkania wysłuchaliśmy pięknego wiersza autorstwa pani Wiesławy. Oto jego fragment:

"Dokarmiajmy je -

dbajmy o ten cud przyrody,

kolorowe ptaszki umilają nasze życie,

zdobią parki i ogrody.

A gdy srogą zimę już przetrwają

znów radośnie wiosną zaśpiewają."

Dziękujemy za mile spędzony wspólnie czas.

Dzieci z klasy IIa z p. Hanią