Mikołajkowa lekcja j. francuskiego  w zaprzyjaźnionej klasie II a

Zdjęcie grupowe z uroczystości14 grudnia grupa wolontariuszy z  z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej już po raz drugi odwiedziła klasę IIa . Poniżej zamieszczamy opis świątecznej lekcji j.francuskiego….

„W święta każdy jest dzieckiem, bo na tym właśnie polega ich magia”.

Minął już miesiąc od naszego ostatniego spotkania z maluchami  z klasy 2  a z PSP nr 1. Tęskniliśmy za naszymi małymi uczniami  i 14 grudnia złożyliśmy im kolejną wizytę- tym razem w wydaniu świąteczno-mikołajkowym. Świąteczne stroje dzieci i pięknie ozdobiona sala tylko dodawały magii naszemu spotkaniu. Dzieci powitały nas bardzo wzruszającym wykonaniem kolędy „Leć gwiazdeczko…”

Na początku rozstrzygnęliśmy konkurs na najładniej ozdobioną  świątecznie wieżę Eiffla. Trzy prace zostały nagrodzone, ale każda miała w sobie coś wyjątkowego i chwytającego za serce. Może kiedyś zobaczymy   z bliska tę słynną budowlę. Dzieci już są chętne…. My też! Gratulujemy Marysi, Nikolce i Julii. Mimo że każdy czuł już zapach świątecznych pierników i dopadł go mały leniuszek nie  zapomnieliśmy ,że nadal jesteśmy w szkole. Powtórzyliśmy, więc razem z dziećmi kolory, których nauczyliśmy ich na poprzednim spotkaniu. Dzieci pamiętały poprawnie wszystkie nazwy. Bravo!!!Następnie przyszła pora na świąteczną ćwiczenie - quiz. Zapytaliśmy dzieci czym dla nich są święta, ile potraw powinno się znaleźć na wigilijnym stole- odpowiedzi były różne, ale na pytanie co będą robić przed świętami wszyscy zgodnie opowiedzieli o odkurzaniu i sprzątaniu- rodzicie się ucieszą! Jedna z dziewczynek na pytanie :”Co jest najważniejsze w czasie świąt”? odpowiedziała: Spotkanie z rodziną………..Jeden z chłopców dodał że będzie opiekował się małą siostrzyczką….Ze wzruszenia nic nie odpowiedzieliśmy. Nauczyliśmy też dzieci kolejnych słówek  , oczywiście świątecznych :choinka, bombka, bałwanek i Mikołaj. Powtarzaliśmy nowe słówka w połączeniu z kolorami. Efekt był zadziwiający. Maluchy ozdobiły papierowe choinki . Prace dzieci można obejrzeć na tablicy przed naszą szkolną biblioteką. Wszyscy byli bardzo grzeczni i pięknie  powtarzali a jak wiemy do grzecznych dzieci przychodzi Saint-Nicolas. Tym razem również go nie zabrakło. Każdy  z małych uczniów miał swoją chwilę u Mikołaja i dostał prezenty- słodkie muffinki i pierniczki upieczone samodzielnie przez Paulinę . A Mikołaj przyleciał specjalnie z Paryża z przesiadką w Berlinie….Podczas całego spotkania w tle słyszeliśmy melodie kolęd i pastorałek granych przez nasze koleżanki Magdę i Andzelikę  na gitarze i skrzypcach.

Przez cały czas towarzyszyła nam również francuska żabka….nie zapomniała o mikołajkowej czapeczce.

Po raz kolejny podziękowaliśmy naszym małym przyjaciołom za wspólnie spędzony czas i umówiliśmy się na styczeń……już czekamy.

Życzymy dzieciom  i ich sympatycznej pani wychowawczyni  oraz wszystkim wokół cudownych świąt Bożego Narodzenia. Niech gwiazdka z nieba leci i Mikołaj tuli dzieci, niech choinka pachnie pięknie i radośnie będzie wszędzie. Wesołych Świąt! Joyeux Noel!

P.S. Składamy specjalne podziękowania za ufundowanie skromnych prezencików Ambasadzie Francji i wydawnictwu Hachette. MERCI BEAUCOUP!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wolontariusze  z klasy I c i Sylwia z klasy III c