Koncert kolęd i pastorałek

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania. W  dzisiejszych  czasach częściej słuchamy kolęd z płyt CD  niż samodzielnie je śpiewamy, dlatego dzieci z klas I – III chcąc podtrzymać tradycję,  zebrały się na górnym korytarzu na  koncercie kolęd i pastorałek.

Występ  rozpoczęły dzieci z klasy Ia, które  zagrały na Rurkach Bum Bum  „Lulajże Jezuniu”, a wszyscy zebrani  zaśpiewali pierwszą zwrotkę tej kolędy.  Później dzieci wspólnie z siostrą Jolentą śpiewały i bawiły się do góralskich pastorałek. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali najbardziej znaną na świecie kolędę „ Cicha noc”.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Monika Płachta – Ruba

Renata Wierzbicka