Savoir vivre w Vb

2 grudnia 2016 uczniowie klasy Vb wraz z wych. Sylwia Janicką – Dołęgą odwiedzili CKZiU – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (tzw. „Czerwone”), gdzie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach dotyczących właściwego zachowania się przy stole.

Zajęcia przeprowadziła Pani Ania Góralska (mama Michała), która jest nauczycielką w CKZiU i zajmuje się obsługą konsumenta. Pani Ania zapoznała uczniów z właściwym zachowaniem się przy stole, zaprezentowała kilka sposobów składania serwetek oraz pokazała do czego służą różnego rodzaju sztućce. Uczniowie dowiedzieli się jak należy ułożyć widelec i nóż na talerzu gdy robi się przerwę w posiłku oraz gdy skończy się jeść. Nauczyli się prawidłowego składania i rozkładania obrusu. Uczestniczyli również w zawodach, podczas których należało przejść z jajkiem na łyżce lub z miską z wodą na tacy. W drugiej konkurencji uczniowie mieli utrudnione zadanie ponieważ nic nie widzieli (mieli zawiązane oczy). Zwycięzcy obu konkurencji otrzymali słodkie nagrody.

Dzięki tej lekcji savoir vivre uczniowie klasy Vb będą wiedzieć jak kulturalnie zachować się w restauracji oraz bez problemu nakryją do Wigilijnego stołu.

Sylwia Janicka-Dołęga