(TY)Dzień Życzliwości 2016

W poniedziałek 21 listopada po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Życzliwości, który stał się już tradycją w naszej szkole. Tym razem Dzień Życzliwości został połączony z akcją  promująca czytelnictwo. Wszystkie klasy wykonały plakaty przedstawiające pozytywnych bohaterów literackich, których wizerunki utworzyły galerię szkolną.

 

 

Rano uczennice wręczały  wchodzącym do szkoły karteczki z miłym przesłaniem. Podczas przerw dzieci bawiły się przy muzyce z bajek, przygotowanej przez panią Monikę Płachtę-Rubę, a lekcje osłodzone były cukierkami. Podobnie jak w latach poprzednich w ubiorach dominował kolor żółty, a na twarzach gościł uśmiech. Niektórzy uczniowie przebrali się za bajkowe postacie. Dużym zainteresowaniem cieszy się galeria myśli, przysłów i pozytywnych pozdrowień umieszczona na szkolnym ogrodzeniu.

Dzień Życzliwości zapoczątkował w naszej szkole TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, o czym informuje napis przy wejściu.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypadający 21 listopada i przypomina wszystkim, że warto być życzliwym, obdarzać uśmiechem i dobrym słowem napotkanych ludzi codziennie, nie tylko od święta. W naszej szkole wszyscy już wiedzą, że życzliwi żyją dłużej,a pozytywna energia, którą przekazujemy innym wróci kiedyś do nas. Cały czas liczymy na to, że doczekamy czasów, kiedy przez cały rok, nie tylko w tym jednym dniu, wszyscy ludzie będą dla siebie życzliwi. Staramy się wpajać to naszym uczniom już od „zerówki”, bo „czym skorupka za młodu nasiąknie….:)

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

Teresa Kobylarczyk

Renata Basaj

Joomla Templates by Joomla-Monster.com