Śniadanie daje moc

1000 słów -  może być mało… by opisać co się działo…

Podejmujemy działanie - zrobimy w klasie  śniadanie! Co jeść?  Kiedy jeść ? - ważna sprawa – to ciekawa jest zabawa. Do ekspertów  z programu „ Śniadanie daje moc” się zwróciliśmy. Zasad wszystkich jest 12 - my je poznaliśmy . To dla zdrowia jest odkrycie, teraz tylko wcielać w życie. Logistyka - pań zadanie, ustalają plan  pracy,  wspólnie debatują, menu na śniadanie razem konstruują. Co lubią dzieci? Co jest zdrowe? Czego kupić ? Ile? – pytań mają tyle.  Wszystko spisują i rodzicom na kartkach drukują.

Wtorek   – 8 listopada,  jesienna pogoda i dzieci gromada. W Ia  od rana krzątają się panie , tu stoły, tam kubki,  tu miski i talerze, każdy do roboty się bierze. Chłopcy krzesła ustawią i się zaraz zasiadają, a orkiestra w brzuszkach gra tra ta ta… Zapach w klasie…. ach!... w myślach zgoda, że obudził w każdym Głoda. Tak się dłuży to czekanie… A my chcemy już śniadanie! Jeszcze   krótki  spacer mamy, toaletę zaliczamy, buzie czyste, ręce czyste, to są sprawy oczywiste. Fartuszki zakładamy i zaczynamy !!!  Dużo pyszności przygotowaliśmy i nasze brzuszki smacznie napełniliśmy.

Dla  każdego kto chce zdrowie zachować w całości polecamy te króciutkie życiowe mądrości:

Więcej ruchu, więcej mocy, są zasady do pomocy,

porzuć chipsy, ciepły koc- to ŚNIADANIE DAJE MOC !

zapraszamy do galerii zdjęć

uczniowie klasy IA,