Uczniowie klasy IV b poznają historię szkoły

Klasa IV b na lekcjach wychowawczych zgłębiała tajniki historii naszej szkoły. W tym roku przypada 90. rocznica powstania Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach. Dzieci przyniosły zdjęcia swoich rodziców, dziadków, wujków i innych członków rodziny, którzy uczęszczali do PSP 1 w dawnych latach. Oglądaliśmy także kroniki m.in. z lat 60-tych, czy 70-tych, czytaliśmy ciekawostki z ówczesnego szkolnego życia. Zaprosiliśmy także gości, mamę jednego z uczniów, która była wychowanką w naszej szkole, babcię, która chodziła tu do szkoły, a także była nauczycielką w-f i biologii oraz wujka uczennicy, który także siedział w naszych ławkach, tylko ponad 40 lat temu!!!

Goście opowiadali, jak wyglądało szkolne życie kiedyś, za ich czasów. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia! Było bardzo ciekawie i mamy nadzieję, że jeszcze więcej dowiemy się na temat zacnej 90-letniej PSP nr 1 w Pionkach.

Magdalena Drab

Zapraszamy do galerii zdjęć

Joomla Templates by Joomla-Monster.com