IIc i IIIc w IX edycji edukacyjnego cyklu "Akademii Filmowej"

28 października uczniowie klasy IIc i IIIc uczestniczyli w autorskim projekcie edukacyjnym Akademii Filmowej kina Helios. Cel programu to kompleksowe przygotowanie dzieci i młodzieży szkolnej do roli współczesnego odbiorcy kultury, ze szczególnym uwzględnieniem jej aspektów związanych ze sztuką audiowizualną w jej najbardziej charakterystycznych przejawach, jakim jest projekcja filmowa, przekaz telewizyjny, komputerowe praktyki audiowizualne, kontakt z internetem.

Każde spotkanie uczestników Akademii Filmowej składa się z:
* wykładu, który wprowadza młodego widza w zagadnienia tworzenia i odbioru sztuki filmowej oraz funkcjonowania obrazu jako jednego z podstawowych budulców we współczesnych przekazach medialnych. Uczestnicy spotkań w kinie Helios mają szansę zapoznać się z historią i teorią filmu, poznać język filmu a także ważne zjawiska i procesy zachodzące wokół nas,
* filmu, wyświetlanego po 10-minutowej przerwie po wykładzie.

Uczniowie klasy IIc i IIIc uczestniczyli w I spotkaniu Akademii Filmowej w kinie: Helios" w Radomiu. Temat piątkowych warsztatów brzmiał: - „ Jak wyglądałby świat bez filmu? Kinematograf- przełomowy wynalazek.". Oglądany przez dzieci film-  "Bociany" .Z niecierpliwością czekamy na drugie( listopadowe) zajęcia warsztatowe.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Opiekunowie klas:
Beata Lenarczyk, Beata Ornat