Zdrowa, bezpieczna i ekologiczna szkoła - rajd IIId

Klasa III d w ramach realizacji programu zdrowotnego „Zdrowa, bezpieczna i ekologiczna szkoła” była na rajdzie po Puszczy Kozienickiej z pracownikami Kozienickiego Parku Krajobrazowego.

W dniu 22 września uczniowie uczestniczyli na lekcji przyrody nie w szkolnych ławkach, lecz poszli na leśną wędrówkę do lasu. W trakcie spotkania przypomniane zostały m.in. zasady zachowania się w lesie, gatunki roślin i zwierząt poszczególnych warstw lasu, rola martwego drewna oraz pożytecznych owadów w lesie jakimi są mrówki,
Uczniowie w trakcie spaceru zobaczyli kilka gatunków zwierząt (wiewiórkę, żuki leśne, mrówki) oraz szukali kolejnych mieszkańców lasu po śladach jakie zostawili w okolicy. Dzieci oglądały również jedną z form ochrony przyrody w Polsce - pomnik przyrody (dąb szypułkowy), któremu zmierzyli objętość pnia oraz wysokość. Kolejnym zadaniem było narysowanie w karcie pracy pokroju badanego drzewa, owocu, kształtu liścia oraz faktury kory. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy i znakomicie poradzili sobie z wykonaniem zadania. Dzieci zdobyły cenne wiadomości przyrodnicze oraz aktywnie uczestniczyły w zajęciach, których celem było również rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania oraz szacunku na piękno przyrody Puszczy Kozienickiej. Cała klasa otrzymała zeszyty edukacyjne pt. „Drzewa leśne”.

Zapraszamy do galerii zdjęć