V Pionkowska Międzyszkolna Olimpiada Wędkarsko - Ekologiczna

W dniu 23.03.2019 r. w Pionkach rozegrana została jubileuszowa piąta już Międzyszkolna Olimpiada Wędkarsko - Ekologiczna. Zawody zorganizowane zostały przy współpracy Koła PZW Nr 18 Pionki -Miasto, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach i Okręgowej Komisji ds Dzieci i Młodzieży przy ZO PZW w Radomiu. Dzięki życzliwości władz miasta kolejny raz mogliśmy zorganizować zawody w Miejskiej Hali Sportowej. W zawodach startowali uczniowie i uczennice pionkowskich szkół podstawowych i gimnazjów a także goście z innych szkółek wędkarskich naszego okręgu. Nasz mały jubileusz swoimi osobami uświetnili m.in. sekretarz Zarządu Głównego PZW- pani Beata Olejarz, v-ce burmistrz naszego miasta - pani Kamila Kaczorowska, v-ce prezes Okręgu PZW w Radomiu - Jarosław Łoziński i przewodniczący Komisji ds. Dzieci i Młodzieży przy Okręgu PZW w Radomiu - Jarosław Ostrowski.

Nagrody, dyplomy, upominki i poczęstunek dla uczestników  naszych zawodów ufundowała Komisja ds. Dzieci i Młodzieży przy Okręgu PZW w Radomiu , Koło PZW Pionki - Miasto oraz władze naszego miasta. Dodatkowe nagrody dla zwycięzców każdej z kategorii wiekowych ufundowało Koło PZW Orka Pionki. Specjalną nagrodę dla zwycięzcy jednej z kategorii oraz puchar dla najmłodszego uczestnika ufundował v-ce prezes Okręgu PZW w Radomiu, kolega Jarosław Łoziński. Otrzymał go Dawidek Chmielewski. Jak zwykle pyszny poczęstunek przygotowała pionkowska pizzeria Da Vinci.                                                                                                                                 

W tym roku znowu pobiliśmy rekord frekwencji - na starcie stanęło 60 zawodników i zawodniczek. Uczestników podzielono na trzy kategorie wiekowe - klasy 3 - 4 i klasy 5 - 6 i klasy 7 - 8 i gimnazjum. Młodzi wędkarze jak zwykle rywalizowali w kilku konkurencjach: test wiedzy, rzut do celu piłeczką tenisową i rzut wędką do tarczy Arenberga. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska złożona z wędkarzy naszego koła i jego sympatyków.                                                                                                                                  W tej edycji olimpiady uczestnicy, dzięki pomocy kolegi Seweryna Stępnia, mogli zapoznać się bliżej z trudną sztuką własnoręcznego wykonywania przynęt wędkarskich a także dowiedzieć się nieco więcej na temat łowienia metodą spinningową.

Wyniki zawodów:

Kategoria klas 3 - 4:

  1. Maria Szymot
  2. Kevin Sokolski
  3. Dawid Chmielewski
  4. Olga Pająk
  5. Aleksandra Miękus    

 

Kategoria klas 5 - 6:    

  1. Tomasz Pająk
  2. Jakub Smal
  3. Marcel Cubala
  4. Mateusz Leszkiewicz
  5. Dawid Gola     

W dniu 23.03.2019 r. w Pionkach rozegrana została jubileuszowa piąta już Międzyszkolna Olimpiada Wędkarsko - Ekologiczna. Zawody zorganizowane zostały przy współpracy Koła PZW Nr 18 Pionki -Miasto, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach i Okręgowej Komisji ds Dzieci i Młodzieży przy ZO PZW w Radomiu. Dzięki życzliwości władz miasta kolejny raz mogliśmy zorganizować zawody w Miejskiej Hali Sportowej. W zawodach startowali uczniowie i uczennice pionkowskich szkół podstawowych i gimnazjów a także goście z innych szkółek wędkarskich naszego okręgu. Nasz mały jubileusz swoimi osobami uświetnili m.in. sekretarz Zarządu Głównego PZW- pani Beata Olejarz, v-ce burmistrz naszego miasta - pani Kamila Kaczorowska, v-ce prezes Okręgu PZW w Radomiu - Jarosław Łoziński i przewodniczący Komisji ds. Dzieci i Młodzieży przy Okręgu PZW w Radomiu - Jarosław Ostrowski. Nagrody, dyplomy, upominki i poczęstunek dla uczestników naszych zawodów ufundowała Komisja ds. Dzieci i Młodzieży przy Okręgu PZW w Radomiu , Koło PZW Pionki - Miasto oraz władze naszego miasta. Dodatkowe nagrody dla zwycięzców każdej z kategorii wiekowych ufundowało Koło PZW Orka Pionki. Specjalną nagrodę dla zwycięzcy jednej z kategorii oraz puchar dla najmłodszego uczestnika ufundował v-ce prezes Okręgu PZW w Radomiu, kolega Jarosław Łoziński. Otrzymał go Dawidek Chmielewski. Jak zwykle pyszny poczęstunek przygotowała pionkowska pizzeria Da Vinci. W tym roku znowu pobiliśmy rekord frekwencji - na starcie stanęło 60 zawodników i zawodniczek. Uczestników podzielono na trzy kategorie wiekowe - klasy 3 - 4 i klasy 5 - 6 i klasy 7 - 8 i gimnazjum. Młodzi wędkarze jak zwykle rywalizowali w kilku konkurencjach: test wiedzy, rzut do celu piłeczką tenisową i rzut wędką do tarczy Arenberga. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska złożona z wędkarzy naszego koła i jego sympatyków. W tej edycji olimpiady uczestnicy, dzięki pomocy kolegi Seweryna Stępnia, mogli zapoznać się bliżej z trudną sztuką własnoręcznego wykonywania przynęt wędkarskich a także dowiedzieć się nieco więcej na temat łowienia metodą spinningową.

Wyniki zawodów:

Kategoria klas 3 - 4:

1. Maria Szymot

2. Kevin Sokolski

3. Dawid Chmielewski

4. Olga Pająk

5. Aleksandra MiękusKategoria klas 5 - 6:

1. Tomasz Pająk

2. Jakub Smal

3. Marcel Cubala

4. Mateusz Leszkiewicz

5. Dawid Gola

 

Joomla Templates by Joomla-Monster.com