X Edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

Dyplom Akademii Puchatka"Akademia Bezpiecznego Puchatka" to ogólnopolski program edukacyjny, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

W naszej szkole założenia programu realizowali pierwszoklasiści- uczniowie  klasy Ia, Ib i Ic. Patronat honorowy sprawuje nad nim komenda Główna Policji z Biurem Preferencji i Biurem Ruchu Drogowego, zaś Patronat medialny – miasto dzieci.pl.

Aktywny udział w zajęciach Akademii miał pomóc dzieciom w zdobyciu niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu. Dodatkowo  program został rozbudowany o treści związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. Każdy wychowawca prowadził cykliczne zajęcia z uczniami na podstawie otrzymanych materiałów. Po przeprowadzeniu zajęć wszyscy uczniowie klas I wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Na zakończenie programu szkoła, która zrealizowała wszystkie elementy programu otrzymuje Certyfikat  „ Akademii Bezpiecznego Puchatka”, a uczniowie dyplomy.

Ornat Beata

Lenarczyk Beata