Konkurs wiedzy o Zjednoczonym Królestwie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Pionkach zaprasza uczniów klas VI do wzięcia udziału w VI Miejsko-Gminnym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii.

Chcesz pogłębić wiedzę o Wielkiej Brytanii? Sprawdzić się? A przy okazji wygrać ciekawe nagrody? - weź udział w konkursie! Gorąco zapraszamy!

Zgłoś się do swojego nauczyciela języka angielskiego a otrzymasz zakres materiału dotyczący konkursu. Możesz go również znaleźć na stronie internetowej organizatora konkursu: PSP nr 1 w Pionkach: www.psp1.pionki.pl
zakładce „przedmioty” – „język angielski” od 7.04.2019.

Konkurs składa się z 2 etapów (szkolnego i międzyszkolnego) i obejmuje testy pisemne w języku polskim
(z elementami j. angielskiego) z wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii. Na konkursie spodziewaj się:

w I etapie – pytania typu:w II etapie:

- prawda / fałsz, - pytań krótkich, bądź dłuższych pytań opisowych

- pytań wyboru ABCD - pytań sprawdzających znajomość mapy UK

- łączenia ze sobą zagadnień - pytań niespodzianek

ETAP I

odbędzie się 7 maja 2019 o godz. 10:45 – 11.30

ETAP II

odbędzie się 21 maja 2019 o godz. 10:40 w PSP nr 1 w Pionkach

Organizatorzy: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Pionkach: Sylwia Janicka – Dołęga, Karolina Fert