"Świat toruńskiego piernika"

W środę -21 października uczniowie klasy IIc i IId wybrali się na wycieczkę szkolną do Radomia. Pierwszym punktem programu było obejrzenie w kinie Helios filmu 3D pt.: „ Hotel Transylwania 2”. Następnie udaliśmy się do Muzeum Jacka Malczewskiego, aby obejrzeć wystawę „ Świat toruńskiego piernika”.

Wystawa ta prezentuje tradycje toruńskiego piernikarstwa, dawne rzemiosło, a także świat przemysłu i handlu. Ważnym elementem wystawy jest stylizowana drewniana koga, którą wypełniają zabytkowe obiekty, m.in. kunsztownie rzeźbione formy ze słynnej toruńskiej kolekcji, formy do cukierków i piernikowe opakowania. Ekspozycję uzupełniają aromatyczne i egzotyczne przyprawy, archiwalne zdjęcia, manekiny oraz plansze informacyjne. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w warsztatach własnoręcznego formowania i ozdabiania pierników. Po wypieczeniu każdy zabrał swój piernik ze sobą. Pomimo wyjątkowo brzydkiej pogody wycieczkę uważamy za bardzo udaną.

Uczniowie klasy IIc i IId

wraz z p. Beatą Ornat i Beatą Kacperczyk