Dzień Edukacji Narodowej

Wkładasz piękno w moje dłonie .Jako nauczyciel dajesz mi słowa, obrazy, idee, na których buduję swoje życie.

Cokolwiek zbuduję w przyszłości, dzięki Twojej pomocy mam już gotowe fundamenty.

uczeń

Dzień Edukacji Narodowej w PSP nr 1 to moment nie tylko na świętowanie ,ale również na refleksje na tematy związane ze współczesną oświatą.

W ten szczególny dzień spotkaliśmy się: my – nauczyciele, uczniowie i rodzice w sali gimnastycznej świątecznie w tym dniu udekorowanej .

Dyrektor szkoły – pan Andrzej Gałkowski powitał wszystkich zebranych i przedstawił oblicza współczesnej edukacji oraz rolę nauczyciela w XXI wieku. Podziękował za trud, dokonania, serce wkładane w pracę, zaangażowanie i poświęcenie. Nawiązał również do sytuacji materialnej oświaty, która zarówno z punktu widzenia nauczyciela jak też miasta jest trudna, ale wytrwałość i niepoddawanie się oraz jak najlepsze wykonywanie obowiązków jest cechą każdego pedagoga i nadzieją na lepsze jutro.
Pani wicedyrektor szkoły – Maria Łachmaniuk podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za stwarzanie dobrej atmosfery, świetną współpracę i wzajemny szacunek jaki okazujemy sobie w codziennej pracy.
W części oficjalnej zabrał również głos wiceprzewodniczący Rady Rodziców – pan Mariusz Grotkowski, który stwierdził, że PSP nr 1 to szkoła z tradycjami, do której uczęszczał on sam, a obecnie chodzą jego dzieci. Podziękował nauczycielom za ich codzienny trud i poświęcenie.
W kolejnej części pan dyrektor przedstawił nauczycieli, którzy za swoje osiągnięcia otrzymali w tym roku nagrodę dyrektora.
Osoby nagrodzone to: Renata Basaj, Wojciech Mazur, Sylwia Janicka-Dołęga, Karolina Fert, Joanna Ćwiklak, Beata Ornat, Teresa Kobylarczyk, Beata Kacperczyk
Nagrodę Burmistrza Miasta Pionki otrzymała pani Anna Kostrzewa.

Był to bardzo miły akcent w dniu naszego święta, motywujący do dalszej pracy i podejmowania wyzwań.

W części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy 3c, 5a i 5b oraz zespołu muzycznego pana Janusz Górskiego pokazano całej szkolnej publiczności jak wygląda duża przerwa w pokoju nauczycielskim. Humorystycznie , z podkreśleniem natłoku sprawozdań i trudności awansów zawodowych, mali artyści wcielili się w role nauczycieli. Oprawę muzyczną, związaną z treścią scenariusza w sposób żartobliwy wyśpiewało trio prowadzone przez panią Annę Kostrzewę. Tancerze z klasy 3c wykonali w sposób energetyzujący zumbę, a zespół muzyczny wykonał w finale piosenkę ,,Niech żyją nam nauczyciele”.
Akademia rozweseliła całą publiczność i w tak wesołych nastrojach uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.
Akademię przygotowali: Joanna Ćwiklak, Anna Kostrzewa, Małgorzata Śmietanka, Janusz Górski.

Zapraszamy do galerii zdjęć.