Uczniowie klas I w Akademii Bezpiecznego Puchatka

Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

W naszej szkole założenia programu będą realizować pierwszoklasiści- uczniowie - klasy Ia, Ib i Ic. Patronat honorowy sprawuje nad nim komenda Główna Policji z Biurem Preferencji i Biurem Ruchu Drogowego, zaś Patronat medialny – miasto dzieci.pl.

Aktywny udział w zajęciach Akademii ma pomóc dzieciom w zdobyciu niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu. Dodatkowo  program został rozbudowany o treści związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony rodziców, jak i nauczycieli. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uda nam się wspólnie wykonać kolejny, duży krok w kierunku zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa.

Koordynator programu:

Beata Ornat