Konkursy w roku szkolnym 2014/2015

KONKURSY POLONISTYCZNE  w roku szkolnym 2014/15

I semestr r. szkol. 2014/ 2015

1. Konkurs „ Moje spotkania z Puszczą” pt. „ Obrzędy i tradycje ludowe mieszkańców Puszczy Kozienickiej”  (konkurs ma zasięg regionalny)

Sandra Karaś – kl. IV c /ucz. p. A. Piekarskiej – Grabowskiej / - I miejsce                                               

Alan Gregorczyk – kl. IV c /ucz. p. A. Piekarskiej – Grabowskiej / - I miejsce

 

2. 11 Listopada w wyobraźni dzieci i młodzieży-powiatowy konkurs recytacji i pieśni   

 Zofia Gregorczyk – kl. V a /ucz. p. M. Langa/ - II miejsce                                                  

 Julia Pusateri – kl. VI c /ucz. p. M. Łachmaniuk/ - III miejsce                                                          

Anita Mularska – kl. VI a /ucz. p. A. Piekarskiej-Grabowskiej/ - wyróżnienie 

 

II semestr

1. Mały Konkurs Recytatorski

Zofia Gregorczyk – kl. V a /ucz. p. A. Grzywacz/ - I miejsce (miejsko-gminny)

Julia Pusateri – kl. VI c /ucz. p. M. Łachmaniuk/ - I miejsce (miejsko-gminny)

 

2. Konkurs recytatorski ,,W hołdzie polskim poetkom " (miejsko-gminny)

Katarzyna Grzywacz– kl. IV b /ucz. p. A. Piekarskiej – Grabowskiej / - I miejsce

Joanna Tomaszewska–kl. V b /ucz. p. U. Wasilewskiej/ – II miejsce

Oliwia Derleta –kl. IV a /ucz. p. A. Grzywacz / – III miejsce

 

3. XII Diecezjalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem ,, Kocham moją Ojczyznę"

Katarzyna Kustra– kl. IV c /ucz. p. A. Piekarskiej – Grabowskiej / - II miejsce   (etap dekanalny)

 

4. XI MIĘDZSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POŚWIĘCONY PAMIĘCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Zofia Gregorczyk – kl. V a /ucz. p. A. Grzywacz/ - I miejsce

 

5. SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Jakub Grabowski– kl. VI c /ucz. p. M. Łachmaniuk/ - I miejsce

Zuzanna Błazik– kl. VI a /ucz. p. A. Piekarskiej – Grabowskiej / - II miejsce

Jakub Grabowski– kl. V a /ucz. p. A. Grzywacz/ - III miejsce

 

SUKCESY MATEMATYCZNE w roku szkolnym 2014/15

w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny:

„wyróżnienie”  otrzymał MICHAŁ KRAJEWSKI z kl.IVa -  uczeń p. Agnieszki Śmietanki

 

KONKURSY PRZYRODNICZE w roku szkolnym 2014/2015

Szkolny Konkurs Przyrodniczy:

na poziomie klas IV:

I miejsce Jakub Klemm kl. IVc – uczeń p. Jolanty Wawer

 

na poziomie klas V:

I miejsce Wiktoria Kołodziej kl. Va – uczennica p. Joanny Ćwiklak

 

na poziomie klas VI:

I miejsce Jakub Wawer kl. VIc – uczeń p. Joanny Ćwiklak

 

KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO w roku szkolnym 2014/15

Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego „Pionier 2014” dla klas IV-VI

klasy IV:

  1. Jakub Klemm (kl. IVc) - WYRÓŻNIENIE za zajęcie 14 miejsca w Polsce
    z klas IV (14 wynik)-uczeń p. Fert
  2. Maja Filipowicz (kl. IVa) - WYRÓŻNIENIE za zajęcie 15 miejsca  w Polsce
    z klas IV (15 wynik)-uczennica p. Drab

 

klasy V:       

  1. Wiktoria Kosiec (kl. Va) - WYRÓŻNIENIE za zajęcie 11   miejsca

     w Polsce z klas V (11 wynik)-uczennica p. Janickiej-Dołęgi.

 

klasy VI:     

  1. Kalina Świątek (kl. VIb) - WYRÓŻNIENIE za zajęcie 7 miejsca w Polsce z klas VI (7 wynik)-uczennica p. Janickiej-Dołęgi
  1. Jakub Grabowski (kl. VIc) - WYRÓŻNIENIE za zajęcie 11 miejsca w Polsce z klas VI (11 wynik)-uczeń p. Fert

 

II edycja Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego „YLE MOVERS”
dla klas V organizowanego przez Centrum Egzaminacyjne Cambridge English City College w Radomiu

finaliści:

Wiktoria Kosiec (kl.Va)

Mikołaj Paterek (kl. Va) - uczniowie p. Janickiej-Dołęgi

 

I edycja Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego „YLE FLYERS”  dla klas VI organizowanego przez Centrum Egzaminacyjne Cambridge English City College w Radomiu

II etap regionalny

II miejsce w regionie (laureat) – Adam Kozicz (kl.VI b)-uczeń p. Janickiej Dołęgi

 

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej organizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pionkach

I miejsce

Zuzanna Mazurkiewicz z kl. VIa - uczennica p. Wawer

 

II miejsce

Zespół dziewczynek z klasy IV b w składzie: Hanna Robak, Zofia Sztyber, Anna Wójcik, Julia Grotkowska, Paulina Pawłowska, Natalia Kobylas  - uczennice
p. Drab

 

V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla szkół podstawowych organizowany przez PG2 w Pionkach

II miejsce – Jakub Polesiak (kl.VIb) - uczeń p. Jnickiej-Dołęgi

 

III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

I etap szkolny

6 uczniów przeszło do II etapu

 

etap międzyszkolny, sukcesy:     
I miejsce – Jakub Grabowski (kl.VIc)-uczeń p. Fert

III miejsce- Kalina Świątek (kl. VIb)-uczeń p. Janickiej-Dołęgi

 

SUKCESY PLASTYCZNE  w roku szkolnym 2014/2015

Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Eco- kreacja '' organizowany przez CAL Pionki – 3 miejsce zajął Mateusz Tomaszewski z kl 6a

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł'' – laureatkami zostały uczennice klasy 6b – Kalina Świątek i Kamila Zawada

Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Nasza Mała ojczyzna- Pionki i powiat radomski'' – I miejsce zajął Grzegorz Bernatek z klasy 6b , a miejsce III Sandra Karaś z klasy4c

Regionalny Konkurs Plastyczny organizowany przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych ,,Obrzędy i tradycje ludowe mieszkańców Puszczy Kozienickiej'' – wyróżnienie w kategorii fotografia otrzymała Emilia Szpaderska z klasy 6b

 

SUKCESY WOKALNE  w roku szkolnym 2014/2015

Powiatowy Jubileuszowy Konkurs Piosenki o Zdrowiu w Radomiu II miejsce uczennice z klasy 4a (Oliwia Derleta, Julia Grzywacz, Sandra Fafińska)

XIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek ,,Staropolskie Kolędowanie'' -I miejsce w eliminacjach regionalnych , udział w finale ogólnopolskim

III nagroda w XII Dekanalnym Konkursie pieśni patriotycznej ,,Kocham moją Ojczyznę''

uczniów przygotowywała p. Anna Kostrzewa

 

SUKCESY SPORTOWE w roku szkolnym 2014/2015

 

 III miejsce w powiecie w piłce siatkowej chłopców w ramach MIMSz

IV miejsce w powiecie w piłce siatkowej dziewcząt w ramach MIMSz

II miejsce dziewcząt w piłce siatkowej w Turnieju im. Tadeusza Machnjo

IV miejsce w powiecie w jeździe na łyżwach dla Wojciecha Kuli

VI  miejsce dla PSP nr 1 w Crossie Rowerowym po Puszczy Kozienickiej

 

I miejsce Piotr Wdowiak w Międzyszkolnym Turnieju w tenisie stołowym

         

Zawody pływackie „Puchar Sprintu” w Górze Kalwarii:

I miejsce Kozłowska Oliwia na dystansie 50m stylem klasycznym – kl. IVa

III miejsce Jaraszek Bartosz na dystansie 50m stylem grzbietowym – kl. Va

III miejsce Klemm Jakub na dystansie 50m stylem dowolnym – kl. IVc

IV miejsce Mucha Bartosz na dystansie 50m stylem klasycznym – kl. VIb

IV miejsce Skrzek Oliwia na dystansie 50m stylem grzbietowym i dowolnym – kl. Vb

     

 Zawody pływackie Grand Prix Grójec 2015:

I miejsce Jakub Klemm na dystansie 50m stylem dowolnym - kl. IV c

I miejsce Mucha Bartosz na dystansie 50m stylem klasycznym – kl. VIb

II miejsce Kozłowska Oliwia na dystansie 50m stylem grzbietowym – kl. IVa

II miejsce Mucha Bartosz na dystansie 50m stylem dowolnym – kl. VIb

III miejsce Kozłowska Oliwia na dystansie 50m stylem klasycznym – kl. IVa

III miejsce Kozłowska Oliwia w pływaniu pod lustrem wody – kl. IVa

III miejsce Klemm Jakub na dystansie 50m stylem klasycznym – kl. IVc

III miejsce Klemm Jakub w pływaniu pod lustrem wody – kl. IVc

 

II m-sce Jakub Klemm kl. IV c w Konkursie pożarniczym "Młodzież zapobiega pożarom"

 

Olimpiada Sportowa dla osób niepełnosprawnych pod hasłem "Każdy jest zwycięzca swoich słabości" na szczeblu powiatowym:

II miejsce Zagożdżon Szymon w torze przeszkód - kl. VI c

 

Miting Lekkoatletyczny Jana Pawła II:

III miejsce Tomasz Pluta w skoku w dal - kl. VIb

III miejsce Tomasz Pluta w skoku w rzucie piłka lekarska - kl. VIb

I miejsce Tomasz Pluta w skoku w biegu na dystansie 60 m. - kl. VIb

II miejsce Aleksandra Pyżyk w rzucie piłka lekarska - kl. Vb

 

Mistrzostwa Pionek w Lekkoatletyce:

III miejse Natalia Niewola w biegu na dystansie 60 m - VI c

II miejsce Legwand Julia w skoku w dal - Vb

III miejsce Tomasz Pluta w skoku w dal - kl. VIb

I miejsce Aleksandra Pyżyk w rzucie piłeczka palantowa - Vb

II miejsce Wiktoria Kołodziej w rzucie piłeczka palantowa - Va

I miejsce Piotr Wdowiak w rzucie połeczka palantowa - VIc

Joomla Templates by Joomla-Monster.com