Spotkanie z przedstawicielem Związku Kynologicznego dotyczące zasad postępowania z psami.

Co roku, zwłaszcza w okresie wakacji, wzrasta liczba dzieci pogryzionych przez psy. Łatwo wytłumaczyć ten sezonowy wzrost – latem dzieci mają więcej wolnego czasu i więcej samodzielności, a zarazem wyjeżdżając na wakacje spotykają się z nieznanymi sobie sytuacjami i nieznanymi dotąd psami.

Chcąc trafić do jak największej liczby dzieci i zmniejszyć ryzyko nieszczęśliwego wypadku zorganizowałam w szkole dla klas młodszych spotkanie z przedstawicielem Związku Kynologicznego panią Beatą Dyczkowską dotyczące zasad postępowania z psami. W spotkaniu uczestniczyły klasy Ib, Ic, IIa, i IIIa. W trakcie spotkania dzieci uważnie słuchały wypowiedzi gościa dotyczących 12 złotych zasad postępowania z psami, zadawały pytania, odpowiadały na pytania skierowane do nich. Dowiedziały się w jakim celu hodowane są psy i jakie może być ich przeznaczenie. Miały okazję zobaczyć pokaz wykonywania przez psa DRACULA Gama Fortisimo rasy cane corso italiano komend „siad”, „waruj”, „podaj łapę” itp. W pokazie pomagał także p. Tadeusz Dyczkowski i dziewczynka Gabrysia.

Dzieci zobaczyły też różne dyplomy, puchary, medale jakie zdobywają psy na wystawach psów rasowych. Każda klasa otrzymała na pamiątkę spotkania ulotkę dotyczącą  zasad postępowania z psami, naklejki z psami oraz medale z różnymi rasami psów.

Dodatkową niespodzianką było przybycie jeszcze dwóch szczeniąt rasy cane corso italiano- Kamy i Kiry Tabet, które lubią dzieci i można było zobaczyć je z bliska i pogłaskać. Dzieciom trudno było się rozstać z zaproszonym gościem i pieskami.

We wszystkich pozostałych klasach młodszych, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu przeprowadziłam zajęcia dotyczące zasad postępowania z psami.

Organizator spotkania
Barbara Maciąg

Zapraszamy do galerii zdjęć.