Lekcja Muzyki Inaczej

W ramach działań ,,Lekcja Muzyki Inaczej”,w dniu 12 czerwca wybraliśmy się na ostatni już koncert edukacyjny przygotowany przez Radomską Orkiestrę Kameralną. Orkiestra zagrała z powiększonym składzie / harfa, instrumenty perkusyjne, fortepian/ utwory W.A.Mozarta -Divertimento D-dur i Serenata notturna oraz Pedro Iturralde – ognistego Czardasza. Najciekawszą częścią występu okazała się mistrzowska gra Theodore Kekrezosa – greckiego wirtuoza saksofonu. Program, jak widać, arcyciekawy. Klasyka z nutą folkloru słonecznej Grecji.

Mistrz saksofonu potrafił wydobyć czarodziejskie wręcz brzmienie tego instrumentu w taki sposób,że wydawało się nam- słuchaczom,że to nie jeden saksofon ale przynajmniej kilka gra. Sala była wypełniona po brzegi uczniami szkół podstawowych, ponieważ każda grupa wiekowa ma określona godzinę koncertu. Szkoły gimnazjalne -godz. 8.00,podstawowe 9,30, przedszkola 10,45.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ,że w roku szkolnym 2014/15 udało nam się uczestniczyć w 6 koncertach za co otrzymaliśmy specjalne podziękowanie od Radomskiej Orkiestry Kameralnej dla dyrekcji szkoły i nauczyciela muzyki -Anny Kostrzewy z czego jesteśmy bardzo dumni, ponieważ jako jedyna szkoła z Pionek bierzemy w nich udział.

Koncerty z pewnością przyczyniły się do podniesienia wiedzy muzycznej ich uczestników, uwrażliwiły dzieci na piękno brzmienia muzyki klasycznej, zapoznały z zasadami dobrego zachowania w takim miejscu jak sala koncertowa. Obycie i kultura i piękno są tu na pierwszym miejscu i myślę ,że pozostaną w pamięci moich uczniów. Na koniec sezonu koncertowego pragnę podziękować uczniom za uczestnictwo w koncertach i wzorowe zachowanie, rodzicom za wspieranie mojej inicjatywy i dyrekcji szkoły za kreatywność w umuzykalnianiu dzieci.

Mam nadzieję,że w nowym roku szkolnym kolejna grupa melomanów będzie ze mną kontynuować tą wspaniałą lekcję muzyki.

Anna Kostrzewa