Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej klasy Ic

15 maja uczniowie z klasy Ic z PSP Nr 1 z okazji Światowych Dni Książki udali się z wizytą do Biblioteki Pedagogicznej w Pionkach. Celem wycieczki było zapoznanie się z różnymi formami działalności, jaką prowadzi biblioteka. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w tak magicznym miejscu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach. Pani  Grażyna  Dąbkowska  zapoznała uczniów z funkcjonowaniem biblioteki i księgozbiorem. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych poprowadzonych przez p. Wiesławę Kośla – miejscową artystkę ludową. Zadaniem uczniów było wykonanie okolicznościowych kart z wykorzystaniem różnych technik i dostępnych materiałów. Powstałe prace były naprawdę piękne.

Beata Ornat