Lekcje muzyki inaczej

W dniu 10 maja uczniowie PSP nr 1 w Pionkach mieli możliwość uczestnictwa w innej ,,lekcji muzyki'' w Teatrze Narodowym w Warszawie. Była to już druga wizyta w ramach poranków muzycznych organizowanych przez Teatr Wielki. Tym razem mieliśmy możliwość wysłuchać wirtuozowskich skrzypiec na których czarodziejsko wykonywał utwory

Krzysztof Jakowicz- światowej sławy wirtuoz.

Akompaniował mu Robert Morawski – wirtuoz fortepianu.

Wysłuchaliśmy utworów: Fritza Kreislera, Siergieja Rachmaninowa, Georga Gershwina, Astora Piazzollii, Henryka Wieniawskiego.

We wszystkich utworach można było usłyszeć mistrzowską technikę i serce z jaką wykonywał je skrzypek. W sali wyczuwało się atmosferę piękna ponadzmysłowego, czaru muzyki.

Niektórzy uczniowie po raz pierwszy mogli zobaczyć Teatr Wielki i poczuć jego artystyczną atmosferę. Już sam budynek zachwycił ich swoją wielkością, i elegancją .

Inna lekcja muzyki wypadła celująco.

Znaleźliśmy jeszcze czas,żeby odwiedzić rynek Starego Miasta, pospacerować przy Barbakanie, spojrzeć na Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta.

Tego typu działania wprowadzają wiele pozytywnej energii w życie młodego człowieka. Uczą wsłuchiwania się w piękno i raczenia się nim,a obcowanie z artystami światowego formatu nobilituje wartość przedmiotów artystycznych.

Anna Kostrzewa