Pierwszaki z wizytą u burmistrza

Zadaniem szkoły jest prowadzenie zajęć uświadamiających dzieciom nie tylko ich miejsce w najbliższym środowisku, jakim jest rodzina czy szkoła. Podczas rozmaitych form działania dzieci poznają także środowisko w szerszej skali. Uczniowie poznają wiele miejsc użyteczności publicznej, nawiązują  także współpracę z różnymi instytucjami kultury.

W czwartek, 7 maja uczniowie klasy 1c z PSP nr 1 zostali zaproszeni do Urzędu Miasta Pionki. Głównym celem wycieczki było spotkanie z burmistrzem i zapoznanie się z rolą, jaką pełni w naszym mieście. Pierwszaki podczas spotkania przeprowadziły wywiad z burmistrzem.

Chętnie zadawały pytania z wielu różnych dziedzin. Dzieci poznały także miejsce, które spełnia istotną rolę w życiu każdego miasta, czyli Urząd Miasta. W Urzędzie Stanu Cywilnego w specjalnej księdze mogły odszukać swoją datę i godzinę urodzin.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć niespodzianek. Pan burmistrz obdarował dzieci słodyczami i plakietkami.
                                                                                          wych. Beata Ornat