Uczniowie klasy I c z PSP nr1 w Akademii Czystych Rąk Carex.

W roku szkolnym 2014/15 nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnym "Akademia Czystych Rąk Carex", który uczy dzieci, iż mycie rąk może stać się przyjemnością połączoną z troską o zdrowie. Znaleźliśmy się wśród pierwszych  szkół z całej Polski, które zgłosiły się i zakwalifikowały do V edycji programu edukacyjnego „Akademia Czystych Rąk Carex” pod patronatem Instytutu „ Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka”. Program realizują uczniowie klasy 1c.

Dzięki temu otrzymaliśmy od organizatorów:
- bezpłatne, wydrukowane materiały edukacyjne
- zestaw antybakteryjnych mydeł Carex .

Akademia Czystych Rąk
powstała z idei nauczenia najmłodszych podstawowej wiedzy z zakresu codziennej higieny oraz przekazania im prawidłowych nawyków, których stosowanie pomoże ustrzec dzieci przed infekcjami. W ramach realizacji przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne.. Wszyscy uczniowie klasy 1c uczestniczyli w blokach zajęciowych w oparciu o materiały edukacyjne wzbogacone o treści multimedialne. W scenariuszach lekcji zrównoważono zawartość merytoryczną, zabawę i ćwiczenia praktyczne tak, aby przybliżyć uczniom temat higieny rąk w jak najbardziej przyjazny sposób

W trakcie realizacji programu uczniowie zapoznali się ze znaczeniem higieny rąk i jej wpływu na zdrowie. Dzieci za pomocą quizów, rebusów, krzyżówek oraz ćwiczeń zdobyły wiedzę, która z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Wspólnie nauczyliśmy się lepiej dbać o własne zdrowie.
Mamy nadzieję, że lekcje przeprowadzone w ramach Akademii przyczyniły się do wzrostu świadomości w zakresie prawidłowej higieny rąk wśród dzieci, a co za tym idzie, pomogły im w prosty i skuteczny sposób ustrzec się przed ciągle zagrażającymi infekcjami.

Uczniowie klasy I c

z wych. p. Beatą Ornat