Zajęcia przyrodnicze w Id (12.03.2015)

W dniu 12 marca w klasie I D odbyły się kolejne zajęcia przyrodnicze przeprowadzone przez pracownika Kozienickiego Parku Krajobrazowego - Panią Aleksandrę Kołacz. Tematem kolejnego spotkania była pogadanka o bocianie białym. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz obejrzeli okaz dermoplastyczny - bociana białego, który został przywieziony z Ośrodka Muzealno-Edukacyjnego Kozienickiego PK w Augustowie.

Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z rocznym trybem życia tego chronionego ptaka czyli od przylotu, wychowania potomstwa do sejmików i dalekiej podróży. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania dot. bocianów:

-kiedy przylatują?
-gdzie bociany budują swoje gniazda?
-czym się żywią?
-kiedy i dokąd odlatują bociany z Polski?

Ponadto wszyscy naśladowali klekot bociana oraz wykonali pracę plastyczną.

Uczniowie poznali kilka zwyczajów z życia bociana białego uczestnicząc w inscenizacji. Zajęcia były doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy na temat przyrody.

Zapraszamy do galerii zdjęć.