Naukowy dzień Wiosny

W tym roku witamy Panią Wiosnę trochę inaczej niż zwykle. Tegoroczna wiosna , to wiosna eksperymentów i wynalazków. W jej „powitanie" zaangażowana została cała społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście.

Uczniowie klas IV-VI zaprezentowali nam historie różnych wynalazków. Mogliśmy także zobaczyć wiele ciekawych, a jednocześnie „szalonych" pomysłów, ułatwiających codzienne życie ( słuchawki z przyssawką do szyby dla zaspanych, parasolkę z antychlapaczem, składanie T-shirta w 30 sekund czy ekspresowe pompowanie balonów).

Gościnnie bardzo ciekawy pokaz zaprezentowały nam uczennice z Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego, które ze swoją nauczycielką p. Beatą Maj wprowadziły nas w świat chemii. W wykonaniu licealistek mogliśmy zobaczyć „ogień pod wodą', „chmurę iskier", „świetliki" oraz wiele eksperymentów z ciekłym azotem.

Jak się okazało, wiedzę mogą przekazywać nie tylko nauczyciele, starsi koledzy ale także absolwenci szkoły – rodzice. W wykonaniu p. M. Obrzydzińskiego, p. M. Adamiec, p. A. Wasilewskiej, p. A. Tratkiewicz mogliśmy oglądać niezapomniane czary-mary.

W myśl słów Alberta Einsteina „Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza. Nasza wiedza jest zawsze ograniczona, podczas gdy wyobraźnią ogarniamy cały świat", warto jest pomóc dzieciom wierzyć w to, że każdy może odkrywać niezwykłe rzeczy, jeśli tylko użyje wyobraźni. Znakomitym początkiem przygody z odkrywaniem tajemnic świata nauki oraz niezwykłych wynalazków było właśnie „wiosenne" spotkanie.

Zapraszamy do galerii!

R. Basaj, A. Kostrzewa