Rodzice czytają dzieciom – czyli powrót w czasy dzieciństwa

Mając na uwadze fakt, jak wielkie znaczenie ma dla rozwoju dzieci ma kontakt z książką, rodzice uczniów klasy Ib zapoczątkowali akcję czytania dzieciom. Co dwa tygodnie chętne osoby będą prezentować wybrane przez siebie utwory z literatury dziecięcej. Zajęcia te mają na celu rozwijanie wrażliwości, zaciekawienie książką oraz budowanie więzi między rodzicami i dziećmi. Uczniowie mieli już okazję poznać baśnie Hansa Christiana Andersena oraz wiersze Juliana Tuwima. Wszystkim prezentacjom (a zwłaszcza prezentacji poezji) towarzyszyło wiele emocji. Dzieci nie tylko wysłuchały twórczości poety, ale też miały szansę naśladować ruchem wybrane postacie. Ponieważ była to wspaniała zabawa, wszyscy nie mogą już doczekać się kolejnego spotkania.

Zapraszamy do galerii zdjęć.