SZLACHETNA PACZKA W NASZEJ SZKOLE - podziękowanie

DZIĘKUJEMY

WSZYSTKIM UCZNIOM,

RODZICOM I PRACOWNIKOM

SZKOŁY, KTÓRZY WŁĄCZYLI

SIĘ DO AKCJI „SZLACHETNA

PACZKA”.

 

Dzięki Waszej wrażliwości i wielkim sercom udało się zebrać prawie 3600 zł (dokładnie 3594 zł.) 

W miniony weekend odbył się - po raz trzynasty w Polsce, a po raz pierwszy w naszym rejonie - finał akcji Szlachetna Paczka. Inicjatorką włączenia się naszej szkoły do akcji była pani Anety Golisz, która skontaktowała się z liderką rejonu panią Agatą Petniak. Zaproponowano nam, żebyśmy pomogli rodzinie z czwórką malutkich dzieci, mieszkającej w jednej izbie bez wygód i utrzymującej się z dorywczych prac ojca. Dyrekcja przychyliła się do propozycji i poooooszło. Już następnego dnia informacje o projekcie pojawiły się na stronie internetowej szkoły i w widocznych miejscach przy wejściach. Wychowawcy nagłośnili akcję w klasach i zajęli się zbiórką pieniędzy. Swoją zbiórkę przeprowadzili nauczyciele i pracownicy szkoły. W ciągu zaledwie kilku dni wpłynęło do sekretariatu 3594 złote, w tym 2169 złotych od uczniów i 1425 od dorosłych. Oprócz gotówki zdarzały się też pojedyncze dary rzeczowe, w tym duża paczka kosmetyków dla dzieci od hurtowni TMS International Sp. z o.o. Za zebrane pieniążki udało się zakupić wszystko, co było wymienione w zapotrzebowaniu, czyli lodówkę i pralkę, kołdrę, koc, środki czystości, żywność, prezenty. Było tego tak dużo, że samo pakowanie zajęło prawie pół dnia.

W sobotę dzięki uprzejmości męża pani Anety - pana Mariusza wspomaganego przez kolegę - paczki zostały odwiezione najpierw do CAL, a następnie do samych zainteresowanych.

Cała akcja trwała krótko, około półtora tygodnia, ale wymagała zaangażowania, czasu i pracy wielu osób, które w różnym stopniu włączyły się w przygotowania. I tak za przeprowadzenie zbiórki pieniędzy podziękowania należą się wychowawcom poszczególnych klas, pani Krysi Piechurskiej oraz paniom z sekretariatu: Anecie Golisz i Basi Siek. W zakupy najbardziej zaangażowały się panie Renata Basaj i Krysia Piechurska oraz Aneta Golisz, Renata Cierpisz.

Najwięcej czasu na pakowanie przeznaczyły panie: Renata Basaj, Jolanta Brzózek, Magdalena Sekuła , a także Renata Wierzbicka, Teresa Tkaczyk, Małgorzata Śmietanka i jeszcze kilka nauczycielek z klas I – III.

Niżej podpisana włączała się po trosze we wszystkie działania i przeżywała, przeżywała, jak to nam wyjdzie, a po skończeniu pakowania wpadła w zachwyt, w którym pozostaje do tej chwili. Zachwyt nad Waszą wrażliwością, dobrocią, hojnością i zorganizowaniem. Niech radość, jaką sprawiliście „naszej” rodzinie wraca do Was każdego dnia.

 

 

 

Teresa Kobylarczyk

pedagog szkolny

Zapraszamy do galerii zdjęć.

W galerii zdjęć znajduja się podziękowania i certyfikat od szlachetnej paczki.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com