SZLACHETNA PACZKA W NASZEJ SZKOLE

Miło nam poinformować całą społeczność szkolną, że przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. W związku z tym ogłaszamy zbiórkę pieniężną w kwocie minimum 5 złotych od każdego ucznia. Kto może dać więcej to serdecznie prosimy. Zapraszamy także do udziału w akcji rodziców. Nauczyciele już zbierają między sobą pieniądze na lodówkę.

Na co zbieramy?

Wylosowaliśmy rodzinę z czwórką małych dzieci w wieku 5 lat, 4 lata, 2 lata i 1 rok. Starsze dzieci to chłopcy, najmłodsza dziewczynka. Mama nie pracuje, tata pracuje dorywczo. Warunki mieszkaniowe są bardzo trudne, wszyscy mieszkają w jednym pokoju. Dochody rodziny są bardzo niskie, a potrzeby to przede wszystkim:

Żywność trwała:

Herbata, kawa, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne i rybne, warzywa

w puszkach oraz soczki i przeciery dla dzieci.

Środki czystości:

Proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, mydło/żel myjący

Pampersy (rozmiar 4)

Wyposażenie mieszkania: Kołdra, koc

Brakujące sprzęty:

Lodówka nie posiadają wcale, żywność szybko się psuje

Pralka - nie posiadają, mama nie nadążą prać ręcznie

Specjalne upominki, które sprawiłyby przyjemność rodzinie to:

mama – kolorowe kosmetyki

tata – kosmetyki

chłopiec 5 lat – koparka

chłopiec 4 lata – samochód ciężarowy

chłopiec 2 lata – samochód

dziewczynka 1 rok – zabawka edukacyjna

Serdecznie prosimy wszystkich o włączenie się do akcji.

Pieniądze od dzieci będą zbierać wychowawcy w swoich klasach.

Rodzice, którzy zechcą dodatkowo, oprócz swoich dzieci, wspomóc finansowo akcję, mogą wpłacać pieniądze do wychowawców lub w sekretariacie.

TERMIN ZBIÓRKI PIENIĘDZY – do 10. XII (środa) włącznie