Klasa Ic w Akademii Czystych Rąk Carex

Nasza Szkoła przystąpiła do V edycji programu edukacyjnego Akademia Czystych Rąk Carex.

Głównym celem programu jest przekazanie uczniom podstawowej wiedzy z zakresu prawidłowej higieny rąk i tego, jak duży wpływ ma ona na nasze życie i zdrowie. Najważniejsza jest profilaktyka, a odpowiednia edukacja to klucz do jej propagowania.

V edycja Akademii Czystych Rąk Carex realizowana jest pod patronatem Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

W ramach programu otrzymaliśmy:

-Bezpłatne materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli, z gotowymi scenariuszami do przeprowadzenia zajęć oraz karty pracy dla uczniów, a także plakaty i naklejki;

-Zestaw antybakteryjnych mydeł Carex.

Program realizują uczniowie klasy Ic wraz z wychowawczynią p. Beatą Ornat.

Wszystkie szkoły, które zgłoszą się i zakwalifikują do programu, mogą wziąć udział w konkursie plastycznym „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”, w którym do wygrania są bony edukacyjne.